Yaz Kur’an Kurslarında Sona Doğru
Etkinlikler

Yaz Kur’an Kurslarında Sona Doğru

Konya’da 9 haftalık yaz eğitimine vedaya hazırlanan Karatay Müftülüğü Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu, 17 tane sınıf hocalarını 7 ayrı hatim programlarında buluşturdu.
İkbal İlim ve Kültür Merkezi ve Sedirler Düğün Salonunda  düzenlenen programlara öğrenciler, hocalar ve veliler katıldı.

Açılışta, Kurs Yöneticisi Abdülkerim Yılmaz Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) “Kuran’ı gereği gibi güzel okuyan kimse, vahiy getiren şerefli ve itaatkâr meleklerle beraberdir. Kuran’ı kekeleyerek zorlukla okuyan kimseye de iki kat sevap vardır.” buyurduğunu dile getiren Yılmaz, Kur’an eğitiminin önemini vurguladı.

Yılmaz, Yaz Kurslarında Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen ve Temel Dini Bilgilerle donatılan öğrencilerin, edindikleri bilgileri sağlamlaştırmak için kış döneminde de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Hizmet Çeşitliliği” projesinden yararlanarak, kursa gelmelerini istedi.

Karatay Müftü Vekili Abdülkadir KULU ”Hz.Peygamberin Çocuk Eğitimine Verdiği Önemi Anlatarak Çocuklarımızı İslami BBilgiler ve Kuranı Kerim Işığında yetiştirmemiz gerektiğini söyledii.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, 40 hadis, ilahiler ve piyes sunumu ile sona erdi.

yaz-kuran-kurslarinda-son1 yaz-kuran-kurslarinda-son2 yaz-kuran-kurslarinda-son3 yaz-kuran-kurslarinda-son4 yaz-kuran-kurslarinda-son5 yaz-kuran-kurslarinda-son6 yaz-kuran-kurslarinda-son7 yaz-kuran-kurslarinda-son8 yaz-kuran-kurslarinda-son9 yaz-kuran-kurslarinda-son10 yaz-kuran-kurslarinda-son11 yaz-kuran-kurslarinda-son12 yaz-kuran-kurslarinda-son13 yaz-kuran-kurslarinda-son14 yaz-kuran-kurslarinda-son15 yaz-kuran-kurslarinda-son16 yaz-kuran-kurslarinda-son17

 

Bir yanıt yazın

X