Yönetici ve Eğitim Kadromuz

YÖNETİM VE EĞİTİM KADROMUZ

Kur'an Kursu Yöneticisi

Abdülkerim YILMAZ

Kastamonu ili İnebolu Kazası Şamoğlu köyünde 1963 yılında doğdu, ilkokulu köyde bitirdi.
1975-1978 Yıllarında İstanbul Anadolu Hisarı
Göksü Kur'an Kursunda hafızlığını tamamladı. 1985 yılında Üsküdar İmam Hatip lisesini bitirdi.
1986 yılında Konya sedirler Hacı Kadir camii de imam hatip olarak göreve başladı.
1993 Yılında kısa dönem olarak Burdur’da topçu olarak askerliğini yaptı. Aynı yıl askerlik dönüşünde Karatay Müftülüğüne bağlı Küçük Sinan Kur'an Kursunda öğretici  olarak göreve başladı. Aynı ilçede 1997'de Karakayış Kur'an Kursuna nakil olarak atandı. 2000-2004 Yıllarında Almanya Stutgart’ta din görevlisi olarak görev yaptı.
Türkiye dönüşünde “Hacı Hasanbaşı”
Kur‘an Kursunda öğretici olarak 2005 Yılında göreve başladı. Bu Kursta bir çok projenin uygulanmasına vesile oldu. 2017 yılın da şu anki eğitim vermekte olan  Türk Anadolu Vakfı Hafız kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin yapılmasına öncülük yaptı.
Hacıhasanbaşı Kur‘an Kursu, hizmette sınırsızlığı ilke edinmiş, “Konya‘da Kur’an okumasını bilmeyen kalmasın” sloganından hareketle, önemli projeleri hayata geçirmiştir. Basın kuruluşlarının da desteğiyle 2011 yılında “Zamanı Siz Belirleyin Kur‘an’ı Birlikte Öğrenelim” projesi ile 450 öğrenciye, 2012 yılında “7’den 70’e Herkes Haydi Kur’an Kursu’na” projesi  ile 650 öğrenciye; 2013'te “Kur’an-ı Kerîm’i Öğreniyorum” projesi ile 729 öğrenciye; 2014 yılında “Değerler Eğitimi Projesi” ile de 840 öğrenciye Kur’an-ı Kerîm ve Temel Dînî Bilgiler dersi vermenin sevincini yaşamıştır. Halkımızdan gördüğü teveccüh ve pozitif enerji ile “Kur’an Öğretme Platformu”nun kurulmasına vesile olunmuş ve “Alo Kur’an öğrenmek İstiyorum” projesinin hazırlanması ve hayata geçirilmesine vesile olunmuştur.
 2023 Yılında Hacı Hasanbaşı Kur‘an Kursu ve imam Hatip lisesini Yaşatıma ve Yaptırma Derneği kurarak yönetim kurulu ile birlikte 32 derslik İmam Hatip lisesini yapma projesi ve okulun yanına yatılı yurt yapma projesi planlanmış olup yakın zamanda yapımlarına başlanacaktır. Alo Kur‘an öğrenme projesinin tekrar uygulamaya girmesine vesile olmuştur.
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ilahiyat önlisans mezunu olup 3 çocuk babası olan “Abdülkerim Yılmaz” halen Hacı Hasan başında Kur‘an Kursunda Yönetici olarak görev yapmaktadır.

EĞİTİM KADROSU

Rabia BULGURCU (YÖNETİCİ)

İsmihan Kayhan KOÇAK

Rabia GÖĞÜŞ

Şule HORASAN

X