Derneğimiz

Hacı Hasanbaşı Kur’an Kursu ve İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneğimiz 9 Ağustos 2023 tarihinde kurulmuş olup ilk genel kurulunu 25 Eylül 2023 tarihinde yaparak hizmete başlamıştır.

       Derneğimizin ana amacı hem dini hem de eğitim hizmetlerinin gerçekleştirilmesine yönelik katkı sunmaktır. Konya ili Karatay ilçesinde bulunan Hacı Hasanbaşı Kur’an Kursu ve İmam hatip Lisesi ile eklentilerinin yapılmasını, yapılı olanların bakım ve onarımını yaptırmak, İslam dininin gerçek hüviyeti ile tanıtılması için bilge nesiller yetiştirmek, ihtiyaç sahibi aile ve öğrencilere yardım etmek, bilgili, faziletli, ahlaklı, vatansever nesiller yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.

Derneğimizin ilk yönetim kurulu Başkanı Hacı Ali KÖRPE olup, İlk yönetim kurulu üyeleri Abdulkerim YILMAZ, Rüştü YILDIRIM, İbrahim BOZDAĞ ve Hanifi Hakkı USLU’dur.

Derneğimiz şu anda faaliyetlerine devam etmekte olup, İmam hatip lisesi inşaatına en kısa sürede başlamak için toplantı, ziyaret görüşmeleri yapmaya devam etmektedir. İmam Hatip Lisesi ile ilgili arsalarımızın çoğunun alımları tamamlanmış olup en kısa sürede inşaata başlamak için uğraşılmaktadır.

X