Uluırmak Nuraniye Kur’an Kursun’dan Hafızlık İcazet Merasimi
Haberler

Uluırmak Nuraniye Kur’an Kursun’dan Hafızlık İcazet Merasimi

Uluırmak Nuraniye Kur’an Kursu, hafızlığını tamamlayan,içlerinde Kurs Yöneticimiz Abdülkerim YILMAZ’ın Oğlu Ömer YILMAZ’ında bulunduğu  11 hafız için Konya Ticaret Odasında Hafızlık İcazet Merasimi düzenledi.

Programa Konya İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY, Karatay Müftüsü H.Hüseyin ARSLANTÜRK, Meram Müftüsü Ahmet ÖZKAN, Selçuklu Müftüsü Ali OKUTAN, Yalıhüyük Müftüsü Murat SELVİ, Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa YAYLA,Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ, sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri, din görevlileri, hafızlığını tamamlayan öğrencilerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa YAYLA’nın selamlama konuşmasından sonra Karatay Müftüsü H.Hüseyin ARSLANTÜRK açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Konya İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY, konuşmasında hafızlık müessesesinin öneminden ve kıymetinden bahsetti. Hafızlığın hem hafız olan kişi için hem de ailesi için zor olduğunu ifade etti ve kendi hafızlık hayatından duygu yüklü örnekler verdi. Bu bölümde Karatay Müftülüğü Türk Tasavvuf Musiki Korosu  kısa bir sunum yaptı. Daha sonra hafız olan öğrenciler sırayla kısa sureler okudular. Surelerin sonunda duayı Konya İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY yaptı.

Programın sonunda protokol üyeleri hafız olan öğrencilere hafızlık belgeleri ile çeşitli hediyeler verdiler. Program hafız öğrencilerin aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile sona erdi.

 

uluirmak-nuraniye-kuran-kursu-hafizlik-icazeti-merasimi1 uluirmak-nuraniye-kuran-kursu-hafizlik-icazeti-merasimi2 uluirmak-nuraniye-kuran-kursu-hafizlik-icazeti-merasimi3 uluirmak-nuraniye-kuran-kursu-hafizlik-icazeti-merasimi4 uluirmak-nuraniye-kuran-kursu-hafizlik-icazeti-merasimi5 uluirmak-nuraniye-kuran-kursu-hafizlik-icazeti-merasimi6  uluirmak-nuraniye-kuran-kursu-hafizlik-icazeti-merasimi8 uluirmak-nuraniye-kuran-kursu-hafizlik-icazeti-merasimi9

Bir yanıt yazın

X