Kursumuz Bünyesinde Bahar Gençlik Derneği

  • 04 Haziran 2015
  • 370 kez görüntülendi.
Kursumuz Bünyesinde Bahar Gençlik Derneği
Hz. Ali (r.a.)’in “Gençlik bahara, yaşlılık ise kışa benzer. Öyle bir kış ki kendisinden sonra bir daha bahar gelmez.”Sözünden yola çıkarak kurs yöneticimiz Abdülkerim YILMAZ Rehberliğinde,kursumuz hocalarından Mehmet Akif ÇEŞMECİ Başkanlığında ve  kurs hocalarımızdan Celalettin KÜRÜK ve Halil İbrahim ÜREN’in de Bulunduğu Bahar Gençlik Derneği’nin amacı;   “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”hadisi şerif’in’ in ışığında, gençlerin insanlara faydalı olacak her türlü hizmetlerde aktif olarak bulunmasını sağlamak ve daha inançlı bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla Bahar Gençlik Derneği Kuruldu.
    Kurulan bu dernek ilk faaliyetleri olarak ülkelerindeki zulümden kaçıp şehrimize gelen 30.000 Suriyeli İhtiyaç Sahibi Müslümanlara kullanılmayan ev eşyalarını toparlayıp, “Mü’minlere Kol Kanaat Gel.”(Hicr:15) ayetinin ışığında yardım elini uzattı.Eski ev eşyası olan kardeşlerimiz dernek başkanına 0507 172 33 00 nolu telefondan ulaşabilir.
    Derneğin Nisan ayında okullarda taşra teşkilatlarda ve sosyal mekanlarda  İslam Önderlerinin Yolunda Gençlik Yetiştirmek Adlı Konferans ve seminerler düzenleyecek.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ