Kur-an’ı Gönüllerine Yazdılar
Haberler

Kur-an’ı Gönüllerine Yazdılar

Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu’nda yaz dönemi bitti, Kur’an eğitimi kışın da devam edecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Gel bu yaz, Kuran’ı gönlüne yaz” sloganıyla 24 Haziran’da başlattığı Yaz Kur’an Kursları sona erdi.

Konya’da Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu, kış döneminde de “Kur’an eğitimini” sürdürecek. Üstelik her yaştan herkese yönelik olarak.

2013 Yaz Kurslarının tamamlanması dolayısıyla Hacıhasanbaşı’nda kurs bitirme programı düzenlendi. Karatay Belediyesi Sedirler Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa, kurs hocaları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kurs yöneticisi Abdülkerim Yılmaz, Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) “Sizin en hayırlınız, “Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretenlerinizdir” hadisine dikkat çekerek, öğrencileri ve hocalarını tebrik etti.

Yaz Kur’an Kurslarının bittiğini belirten Yılmaz, velilere, kış döneminde de çocuklarını kursa göndermeleri çağrısında bulunarak, “Sabah okula gidiyorlarsa öğleden sonra, öğleden sonra gidiyorlarsa sabah göndersinler. Hafta içi imkânı olmayanlar, çocuklarını Cumartesi-Pazar da kursa gönderebilirler. Böyle bir fırsatı sundukları için Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yılmaz, Hacıhasanbaşı’nda her yaştan herkese yönelik Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler eğitiminin devam edeceğini ifade ederek şunları kaydetti:

“Akşam Kurslarımız, yaş sınırı olmadan, yavrularımız için de büyüklerimiz için de Salı ve Cuma günleri, 20.00 ile 11.00 saatleri arasında sürecek. Bayanlara, onların istediği saatte kurs düzenlenecek. Kurslarımız günde 17-18 saat açık. Bu imkânları değerlendirelim.”

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve çocuk tiyatrosu ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

X