Konya’da Bir İlk: Yine Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu
Etkinlikler

Konya’da Bir İlk: Yine Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu

Karatay Müftülüğüne  bağlı Hacıhasanbaşı Kuran Kursu Konya’da bir ilk olarak 3-6 yaş arası çocuklara özel Kuran Kursu düzenlendi.  Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ  ve Kurs Fahri Öğreticisi Zehra APAK öncülüğünde düzenlenen kursta, kurs süresince, Kuran, siyer ve temel dini bilgilerini öğretiminin yanı sıra, çeşitli sosyal aktiviteler icra edildi.

Okul öncesi çocuklar, kurs bitiminde kursun diğer öğrencileriyle beraber Aziziye Kültür Merkezinde program yaparak hünerlerini sergilediler. 7 Haziran Cuma Günü Aziziye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Program saat 10:00 da Kurs yöneticisi Abdülkerim YILMAZ’ın kurs faaliyetlerinden kısaca bahsettiği açış konuşmasıyla başladı. Daha sonra Karatay Uzman Vaizi Abdulkadir KULU selamlama konuşması yaptı. Abdulkadir KULU, konuşmasında Kur’an’ın öneminden  ve bu yapılan faaliyetlerin her türlü takdire şayan oluşundan bahsetti.

Kurs öğrencileri tarafından gerçekleştirilen programda Kuran tilaveti, esmaül hüsna, çeşitli ilahi ve şiir dinletilerinin yanı sıra piyesler sergilendi. Büyüklerin beğeniyle dinlediği program hediye töreniyle son buldu.

DSCF9833

DSCF9847DSCF9828

LostFile_JPG_87203680

DSCF9850

 

Bir yanıt yazın

X