İşyerinde Kur’an Eğitimi
Alo Kuran Mobil Kursları Projeler

İşyerinde Kur’an Eğitimi

Konya Karatay Hacı Hasan Başı Kuran Kursu hocaları, Kur’an-ı Kerim öğretmek için öğrenci, yer ve zaman farkı gözetmeksizin yollara düştü.

Konya Karatay Hacı Hasan Başı Kuran Kursu hocaları, Kur’an-ı Kerim öğretmek için öğrenci, yer ve zaman farkı gözetmeksizin yollara düştü.

Karatay Müftülüğü ile Türk Anadolu Vakfı’nın başlattığı ‘Her yaşta, her mekanda ve her zamanda Kuran-ı Kerim öğrenme projesi’ne katılan bay-bayan Kur’an Kursu hocaları; kim, nerede ve hangi saatte olursa olsun Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyenlerin talebine cevap veriyor. Karatay Müftülüğü bünyesinde başlatılan proje çerçevesinde çok önemli bir hayıra vesile olmaya çalıştıklarını belirten kurs yöneticisi Abdülkerim Yılmaz, özellikle çok sayıda personel çalıştıran işyeri sahiplerinin bu projeye destek vermesini ve çalıştırdıkları personelin Kur’an-ı Kerim öğrenmesine imkan tanımasını istediklerini söyledi.

Konya Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) Başkanı Soner Cesur’la görüşen Hacı Hasan Başı Kur’an Kursu Yöneticisi Abdülkerim Yılmaz, halen devam eden Kur’an öğretimi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Abdülkerim Yılmaz, projenin içeriği hakkında şunları söyledi: “Bizler kuran kursu hocaları ve idarecileri olarak Kuranı-ı Kerimi öğretmek için yola çıktık. Bizleri arayıp sadece şunu diyeceksiniz: Biz en az on iki kişiyiz, kuran öğrenmek istiyoruz. Yerimiz müsait buyurun gelin, burada öğretin. Yani zaman ve mekan önemli değil. Projenin adı ‘her yaşta, her mekanda, her zamanda kur’an öğren’ zaten. İnsanlar yeter ki öğrenmek istesin, biz öğretmeye hazırız. Karşılığında da hiçbir şey istemiyoruz.”

Proje kapsamında şu anda yaklaşık 600 kişiye Kur’an-ı Kerim öğrettiklerini belirten Abdülkerim Yılmaz, 5 farklı işyerinde katılımcıların istediği saatlerde ders verdiklerini söyledi. Yılmaz, “Bu meseleye odalarımız, derneklerimiz, vakıflarımız sahip çıkarsa, Konya’da kısa bir süre sonra kuran okumasını bilmeyen kimse kalmayacak.” dedi.

Misafirlerine “Bu konuda bugüne kadar hep mazeretler uydurduk ve genelde işlerin yoğunluğunu ön plana çıkardık. Sizlerin bu fedakarane gayretiniz mazarete mahal bırakmadı.” diyen AKTİSAD Başkanı Soner Cesur, dernek olarak projeye her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

X