HACI HASANBAŞI KURAN KURSU’NDA TEMEL ATMA TÖRENİ
Haberler Kursumuz

HACI HASANBAŞI KURAN KURSU’NDA TEMEL ATMA TÖRENİ

Karatay Belediyesi, Karatay İlçe Müftülüğümüz, Türk Anadolu Vakfı ve hayırseverlerin işbirliği ile yapımına başlanan Hacı Hasanbaşı Kuran Kursu’nun yeni binasının temel atma töreni, büyük bir katılım ve coşkuyla yapıldı.

Temel atma törenine Karatay Kaymakamı Abdullah Selim PARLAR; Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ, Selçuklu Belediye Başkan vekili Faruk UlULAR, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet GENÇ, Karatay İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin ARSLANTÜRK, Türk Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa YAYLA, Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Suat UZUN, Konya Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Hasan ÖZOĞLU, muhtarlar, meclis üyeleri, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

 

Aziziye Camii Müezzini İsmail HALICI’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; ilk olarak Türk Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa YAYLA söz aldı. Vakfın pek çok Kuran Kursu ve cami yapımında katkıları olduğunu dile getiren YAYLA, Hacı Hasanbaşı Kur’an Kursu’nun bin 600 metrekare arsada 475 metrekare alana oturduğunu; bodrum kat dahil 5 katlı olarak inşa edileceğini belirtti. YAYLA, kursta sınıflar, toplantı salonları ve idari bölümlerin yer alacağını ifade etti. Mustafa YAYLA, katkılarından dolayı Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ ile hayırseverlere teşekkür etti.

Programda konuşan Karatay ilçe Müftümüz Hasan Hüseyin ARSLANTÜRK  ise; Hacı Hasanbaşı Kur’an Kursu’nun Konya’nın ilk hafız yetiştiren kurslarından biri olduğunu hatırlatarak, mevcut binanın talebe cevap veremediğini söyledi. Müftümüz H.Hüseyin ARSLANTÜRK; Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ’nin Kuran Kursınlarının inşası çevre tanzimi ve terfrişatı konusunda ki hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ederek, bu konuda hayırsever vatandaşların da katkılarının çok büyük olduğunu kaydetti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ de belediye olarak Cami ve Kuran Kurslarına yönelik yapılan hizmetleri anımsatarak Kuran Kurslarının yapımına yardımcı olunması, çevre tanzimi ve tefrişati konusunda Cumhurbaşkanımızın talimatları oluğunu beyan ederek kendisine teşekkür etti.Başkan HANÇERLİ; Konuşmasının sonunda  yeni bir Kuran Kursunun müjdesini verdi.

Konuşmaların ardından dualarla temel atma töreni gerçekleşti.

aa3a5b3a7a6DSCF4668DSCF4918DSCF4774

Bir yanıt yazın

X