Alo Kur’an Öğrenmek İstiyorum
Alo Kur'an Haberleri

Alo Kur’an Öğrenmek İstiyorum

Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu, “Alo Kur’an Öğrenmek İstiyorum” ismini verdiği örnek bir projeye imza attı.

Konya’da Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hizmet Çeşitliliği Projesi’ni tüm boyutlarıyla uygulamaya koyan Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu,  Kur’an hizmetine yeni bir projeyle ivme kazandırdı.

“Alo Kur’an Öğrenmek İstiyorum” projesi ile artık Kur’an öğrenmek isteyenler Kursa bile gelmeden ev ve işyerlerinden telefonla Kuran öğreticisi talep edebilecekler.

Taleplerin Kurs Sekreteryasınca değerlendirilip koordine edileceği projeyle; ev hanımları, çalışan kesim, kış döneminde kursa devam edemeyen öğrenciler ile hasta ve engelliler, Kur’an-ı Kerim’i ve Dini Bilgileri evlerinde veya işyerlerinde öğrenme imkanı bulacaklar.

“Alo Kur’an Öğrenmek İstiyorum” projesi, aralarında Yerel Medya yöneticisi, akademisyen, İmam Hatip ve çeşitli liselerden öğretmenlerin de bulunduğu ekip tarafından yürütülüyor.

Proje; İl ve İlçe Müftülükleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı, İmam Hatip, İlkokul ve Ortaokul, Müdürlükleri, Türk Anadolu Vakfı ile Kamu ve Özel İşletmeler işbirliğinde gerçekleştiriliyor.

Projenin hazırlıklar tamamlandıktan sonra uygulamaya konulması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

X