Vefatının 54. Yılında Hacıveyiszade Hocaefendi Anıldı
Türk Anadolu Vakfı

Vefatının 54. Yılında Hacıveyiszade Hocaefendi Anıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Müftülüğü, Türk Anadolu Vakfı, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Hacıveyiszade Camii Yaşatma vakfı işbirliği ile tertiplenen Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Hoca Efendi’yi anma programda konuşan Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa Yayla, Hocaefendi’nin İslam dininin yükselmesi için çalıştığını, yaşadığı döneme ve gelecek nesillere örnek olarak yaşadığını ifade etti.

İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar ise, Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Hocaefendi’nin bir gönül insanı olduğunu dile getirirken “Yüce Allah, Evrensel mesajı Kur’an-ı Azimüşşan da Hz. Adem’den itibaren insanlık tarihinin kilometre taşları olan, güzel insanları anıyor. İsimce anıyor, genel olarak anıyor. Elbette onları anmak önemlidir, ama yetmez. Onları anlamak da gerekir. Doğru bir şekilde bütünlüğün bakış açısıyla onları anlamak gerekir. Ama onları anlamakla da iş bitmez. Asıl olan onları yaşamaktır, yaşatmaktır. Onların ruhunu, onların güzelliklerini hayata taşımaktır.

 

hacıveyiszade-anma-merasimi hacıveyiszade-anma-merasimi1 hacıveyiszade-anma-merasimi2 hacıveyiszade-anma-merasimi23 hacıveyiszade-anma-merasimi24 hacıveyiszade-anma-merasimi25 hacıveyiszade-anma-merasimi26 hacıveyiszade-anma-merasimi27 hacıveyiszade-anma-merasimi28 hacıveyiszade-anma-merasimi29

Bir yanıt yazın

X