Kursumuz Yararına Kermes Düzenlendi
Kermesler

Kursumuz Yararına Kermes Düzenlendi

Kursumuz bahçesinde  kermes düzenledi. Kurulan kermesin açılış törenine İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, Karatay Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk ve çok sayıda davetli katıldı. İl Müftüsü Akpınar, bu tür kermeslerin birlikte hareket edebilmeye ve yardımlaşmaya çok önemli katkı sağladığını belirtti.  Akpınar, Hacı Hasanbaşı Kur’an Kursu’nun önemli hizmetlerine bir yenisini daha eklediğini söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.  Akpınar, “Her gün okuduğumuz subhaneke duasında Allah’ımıza ‘Senin ismin ne mübarektir diyoruz’. O’nun ismi öyle mübarektir ki bereket verir bu yüzden her işimize besmele ile başlıyoruz. Besmele ile kermesimizi açıyoruz” diye konuştu.

Hacı Hasanbaşı Kur’an Kursu Müdürü Abdulkerim Yılmaz ise, “Kermeslerimiz iki senedir geleneksel hale getirdik. İnsanlar, Kur’an kursumuzdaki el emeği göznuru olan  ürünlerini burada sergiliyorlar. Kurs yararına böyle bir satış düzenliyoruz ve kursun ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Bunun yanında birinci amacımız ise halkımızla öğrencilerimizi kaynaştırmaktır. Toplum bilinci oluşturmayı ve ‘Kurslarımız Hayat Bulsun’ projesini geliştirmek istiyoruz. Bu vesileyle insanlarımıza Kur’an kursumuzu da tanıtmış oluyoruz. Birlik beraberlik çalışmalarına örnek olsun istiyoruz. Hem evden gelen el emeği ürünlerimiz var hem de burada canlı olarak yemekler yapılıyor. Kur’an kursumuz yediden yetmişe hizmet edilmektedir. Sabah 8’den akşam 11’e kadar Ku’an eğitimi veriliyor. Akşam ve sabah gruplarımız vardır. Halkımızı kermesimize davet ediyoruz” diye konuştu.   Kermes 13-16 Mayıs tarihleri arasında açık olacak.

kursumuz-yararina-kermes1 kursumuz-yararina-kermes2 kursumuz-yararina-kermes3 kursumuz-yararina-kermes4 kursumuz-yararina-kermes5 kursumuz-yararina-kermes6 kursumuz-yararina-kermes7 kursumuz-yararina-kermes8

Bir yanıt yazın

X