Akşam Kursları
Üst Menü

Akşam Kursları

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ”Kur’an Öğreniyorum” projesi Karatay Müftülüğümüze bağlı Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu’nda hayata geçti. Konya İl Müftümüz Prof. Dr. Ali AKPINAR kursu ziyaret ederek verilen eğitimle alakalı denetlemelerde bulunduktan sonra kursiyerlerle birebir ilgilenerek projenin önemine binaen bilgiler aktardı.
Gençten yaşlıya, çalışandan ev hanımına, öğrenciden emekliye, esnaftan çiftçiye çok farklı kesimlere hizmet sunan bu projede, özellikle çalışanların akşam gruplarına gösterdiği ilgi farklı meslek gruplarından katılımlarda olmaktadır. Bu proje kapsamında Kur’an-ı Kerim-i yüzünden okumanın yanı sıra temel dini bilgiler eğitimi de verilmektedir.
Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali AKPINAR, bu hizmetle birlikte Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeye hiçbir engel kalmadığını söyledi ve ekledi; Vatandaşlara bu önemli fırsatı değerlendirmeleri için çağrıda bulunan AKPINAR, akşam kurslarının, gündüz kurslarına gelme imkânı olmayan kardeşlerimiz için büyük bir fırsat olduğunu, 12 kişilik grup oluşturulması halinde, istedikleri yer ve zamanda Kur’an-ı Kerim öğrenmek için talepte bulundukları takdirde gereğinin tarafımızdan yapılacağına kuşkunuz olmasın diyerek, kursiyerlerden bu hizmetlerin duyurulması hususunda hassasiyet göstermelerinin faydalı olacağını belirtti ve konuşmasına,  kursiyerleri yaptıklarından dolayı insanların en hayırlısı sınıfına dahil olduklarını müjdeleyerek Hacı Hasanbaşı Kuran Kursuna ve yöneticisi Abdülkerim YILMAZ’a, bu projeye öncülük ettiklerinden dolayı teşekkür etti.

Karatay İlçe Müftümüz Hasan Hüseyin ARSLANTÜRK, 2014-2015 eğitim öğretim yılında ise 8 sınıf dolduran 160  kursiyerimize, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti ve devamlılığının sağlanması hususunda gayret gösterilmesini istedi.

aksam-kurslari-tiklayin

muftumuzden-ziyaret-ali-akpinar

muftumuzden-ziyaret-ali-akpinar5 muftumuzden-ziyaret-ali-akpinar7 muftumuzden-ziyaret-ali-akpinar6

muftumuzden-ziyaret-ali-akpinar4

muftumuzden-ziyaret-ali-akpinar3

muftumuzden-ziyaret-ali-akpinar2

muftumuzden-ziyaret-ali-akpinar1

aksam-kurslari-tiklayin

X