Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu Faaliyet Raporu
Projeler

Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu Faaliyet Raporu

2013 Ocak, Şubat, Mart ayları faaliyet raporları ekte sunulmuştur.

 

1-      Kursumuz bünyesinde başarılı öğrencilere meal ve Çanakkale içerikli kitaplar dağıtıldı…

2-      Kursumuzda bulunan anasınıfımızdaki 3-6 yaş öğrencilerimize teşvik ve sevdirme amaçlı Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

3-      Kule Sitede işadamlarına yönelik Kurs Yöneticisi Abdülkerim Yılmaz tarafından, irşat faaliyetinde bulunuldu. Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ ve kurs tanıtımı yapıldı.

4-      Kuran kursumuzu en iyi şekilde tanıtabilmek amacıyla Boğaziçi Kız Öğrenci Yurdu ziyaret edildi.

5-      Kurs tanıtımı için Eğitim ve İlahiyat Fakültesi dekanlarıyla görüşüldü.. Gerekli izinler alındıktan sonra afişlerin uygun yerlere asılması konusunda görüş birliğine varıldı. Eğitim ve İlahiyat Fakültesi örgencilerine ders içerikleri ve ders saatleri hakkında bilgi verildi..

6-      Yürümekte zorluk çeken ve kuran kursuna gelemeyen yaşlı teyzelerimize yönelik, İsmihan KAYHAN KOÇAK, Zehra APAK, Rabia ELKATMIŞ ve Şule YAVUZ öğreticilerimizin  katkılarıyla bir sınıf ortamı oluşturuldu ve D Grubu sınıfı açıldı.

7-      Selçuk üniversitesi kampusünde, Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ, ve İsmihan KAYHAN KOÇAK, Zehra APAK, Rabia ELKATMIŞ öğreticilerimizle birlikte, Selçuk Üniversitesi dekanlarıyla görüşüldü ve Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ hakkında bilgi verildi. Gerekli izinler alındıktan sonra, afişlerin uygun yerlere asılması konusunda görüş birliğine varıldı.

8-      Kursumuz öğrencileri tarafından Çanakkale şehitlerimizi anma programı düzenlendi..

9-      Her 15 günde  Perşembe günleri İl Müftülüğü Vaizesi Kadriye Erdem, vaaz faaliyetinde bulundu…

10-  Bütün kuran kursu öğretici ve öğrencilerine yönelik Çanakkale şehitlerimizi ziyaret amaçlı Çanakkale Gezisi Programı 10 Mayıs 2013 tarihinde yapılacaktır. …

11-  Karatay İmam Hatip Lisesi öğretmenleriyle görüşüldü ve Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ hakkında bilgi verildi..

12-  15 Nisanda gerçekleştirilecek olan kutlu doğum programı için hazırlıklar yapıldı…

13-  Kursumuz bünyesinde başarılı öğrencilere bilgisayar kursu düzenlendi.

14-  Yoğun talep üzerine her hafta Cumartesi ve Pazar günleri Arapça kursları devam ediyor.

15-  Elmas Kur’an Kursu ziyaret edilerek hocalarla eğitim öğretim hakkında istişare edildi..

16-  Konyer Avukatlar ve Hukuk Müşavirliği ziyaret edildi…

17-  Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ ve Rabia ELKATMIŞ, Zehra APAK, Nurdan KANTAR öğreticilerimizin katılımıyla, Merkez İmam Hatip Lisesi ziyaret edilerek müdür beyle görüşüp Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ hakkında bilgi verildi.

18-  Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle görüşülüp kurs tanıtımı yapıldı.

19-  Kursumuz öğreticilerinden Aliye ŞANLI tarafından, her hafta cumartesi günü İHH Ayder Derneği binasında yetim annelerine Kur’an-ı Kerim ve ilmihal dersleri verildi.

20-  Kursumuz öğreticilerinden İsmihan Kayhan KOÇAK, Selçuk Üniversitesi Kampusünde öğrencilerle görüşüp duyurular dağıttı..

21-  Kursumuz öğreticileri mahalle ve ev ziyaretinde bulundu…

22-  Öğreticilerimizin ve öğrencilerimizin katkılarıyla tüm sınıflara  projeksiyon ve bilgisayar alındı..

23-  Çanakkale şehitlerimiz için her sınıfta bir hatim okundu…

24-  Kutlu doğum programı için kurs bünyesinde, 35 hatim ve 2 milyar salavat dağıtıldı…

25-  Rabia ELKATMIS öğreticimizin sınıfından Esma-ul Hüsna hafızlarına hediyeler verildi.

26-  Pazartesi ve Perşembe günleri 18.30-21.00 arasında çalışan bayanlara yönelik aksam kursları düzenlendi..

27-  18 Martta kurs geneli Şehitlik Abidesi ziyaretinde bulunuldu…

28-  Kurslar Hayat Bulsun Projesi çerçevesinde Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ ve Rabia ELKATMIŞ, Zehra APAK, Nurdan KANTAR öğreticilerimiz tarafından Karatay Belediye Başkanı ziyaret edildi ve Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ hakkında bilgi verildi. Talep doğrultusunda idareci ve memurlar  için bir sınıf oluşturuldu..

29-  Kırk ayet ve kırk hadis yarışmasına örgencilerimizin katılımı sağlandı. Kırk Ayet Yarışmasında öğrencilerimizden Şeyma NALÇAİYİ dördüncü, Kırk Hadis Yarışmasında Melek BALKI altıncı oldu.

30-  Kursumuz öğreticileri tarafından taziye ziyaretlerinde bulunuldu.

31-  Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ tarafından Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreteri ziyaret edilip Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ hakkında bilgi verildi.

32-  Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ  tarafından Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Genel Sekreteriyle görüşülüp Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ anlatıldı ve kursların tanıtımı yapıldı.

33-  Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ, Maliye ve Defterdarlık Müdürleriyle görüşüp Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ anlatıldı ve kursların tanıtımı yapıldı.

34-  19 Mayıs İmam Hatip Lisesi Müdürleriyle Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ ve İsmihan KAYHAN KOÇAK ,Rabia GÖĞÜŞ ,Rabia ELKATMIŞ öğreticilerimiz tarafından görüşülüp Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ anlatıldı ve  kurs tanıtımı yapıldı.

35-  Karma Ortaokulu Müdürleriyle Rabia ELKATMIŞ VE Rabia GÖĞÜŞ öğreticilerimiz tarafından Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ anlatıldı ve kursların tanıtımı yapıldı..

36-  Kursumuzun tanıtımı hakkında İmam ve Hatiplere bilgi verilmesi konusunda Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ, İl Müftü Yardımcısı Dr. Hamza KÜÇÜK , İl Müftü Yardımcısı Yusuf ARIKAN, Karatay Müftüsü Hasan Hüseyin ARSLANTÜRK, Meram Müftüsü Ahmet ÖZKAN, Selçuklu Müftüsü Ali OKUTAN ile bilgi alışverişinde bulundu.

37-  Kurs Yöneticisi Abdülkerim YILMAZ tarafından, Merhaba Gazetesi ,Yeni Konya Gazetesiyle görüşüp Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ anlatıldı ve kursların tanıtımı yapıldı.

38-  Zaman Gazetesi ve Samanyolu Tv ile görüşülerek kurstan görüntüler alındı. Karatay Müftüsü Hasan Huseyin ARSLANTURK tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ ve kurslardaki hizmetler hakkında bilgi verildi.

39-   Konya TV görüşülerek kurstan görüntüler alındı. Karatay Müftüsü Hasan Huseyin ARSLANTURK tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ ve kurslardaki hizmetler hakkında bilgi verildi.

40-  Anadolu Vakfı Başkanı ziyaret edilerek Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ hakkında ve yeni bir kurs binası yapımına ihtiyaç duyulması hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu,

41-  Çeşitli iş adamlarına ve sanayilere,okullara,devlet dairelerine  Kurs Yöneticisi ve kurs ögreticileriyle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ anlatılmakta ve neticeler hemen alınmaktadır.

42-  Aliye ŞANLI, Rabia GOĞÜŞ, Şule YAVUZ öğreticilerimiz tarafından, Şeyh Ulema ve Faydasıçok Camilerinde Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ hakkında bilgi verildi ve afişler dağıtıldı.

43-  Nurdan KANTAR ve Zehra APAK öğreticilerimiz tarafından, Nakiboğlu ve Belediye Hastanelerinde, Diyanet İşleri Başkanlığının HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ hakkında bilgi verildi ve afişler dağıtıldı.

44-  Rabia GÖĞÜŞ öğreticimiz öncülüğünde engelliler için kapak toplama kampanyası başlatıldı.

Bir yanıt yazın

X