“Alo Kur’an Öğreniyorum, Anlamıyla Buluşuyorum” Projesi Protokolü İmzalandı
Alo Kur'an Haberleri Haberler Kursumuz Projeler

“Alo Kur’an Öğreniyorum, Anlamıyla Buluşuyorum” Projesi Protokolü İmzalandı

Mübarek üç aylar vesilesiyle Kur’an’ın daha fazla insan tarafından öğrenilmesi, anlamıyla buluşulması amacıyla “Alo Kur’an Öğreniyorum, Anlamıyla Buluşuyorum” projesinin protokolü Konya Valiliğinde imzalandı. Protokole Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar imza attı. İmza protokolünde konuşan Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediyesi ile İl Müftülüğünün imkânlarını bir araya getirerek, insanlara Kur’an-ı Kerimi öğretecek ortamları oluşturma amacı taşıyan projenin hayırlı olmasını temenni etti. İnsanlara dinin doğru öğretilmesini ve Kur’an’ın manasının öğretilmesini önemsediklerini kaydeden Vali Canbolat, “Bu öğretilmediği takdirde dinin başka kaynaklardan, yanlış yerlerden öğretilmesinin sonuçlarının ne olduğunu 15 Temmuz sürecinde gördük. Dinin insanlara doğru anlatılması, Kur’an-ı Kerimin doğru öğretilmesi lazım. Hayırlı hizmete vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın tarihine, geleneklerine, misyonuna uygun çalışmaya hep birlikte yapmaya gayret ettiklerini belirterek, “Konya önemli bir eğitim şehri. Biz de mesleki eğitim faaliyetleri ve Medeniyet Okulu çalışmalarıyla bu yapıya katkı yapıyoruz. İnsanımızın Kur’an ile buluşmasına vesile olmak en büyük ibadettir. Üç ayların başlangıcında böyle anlamlı bir faaliyet gerçekleştirmek bu manaya uygun düşmektedir. Hayırlı olsun” diye konuştu. İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar ise yapılan araştırmalarda ülkemiz insanının yüzde 94’ünün evinde Kur’an-ı Kerim bulunduğunu ama okumayı bilenlerin sayısının yüzde 40’lar seviyesinde olduğunu vurgulayarak, mübarek üç aylar vesilesiyle, Kur’an okumayı ve anlamıyla buluşmayı bir adım daha ileri taşıyamaya vesile olacak projenin bereketler getirmesini temenni etti. Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar tarafından imzalanan protokol ile İl Müftülüğünce hazırlanan “Alo Kur’an” eğitim faaliyetlerinde KOMEK binalarının kullanımı, Genç KOMEK Yaz Okulunda, değerler eğitiminin Cami ve Kur’an kurslarında uygulamalarının ve program tanıtımının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması imza altına alındı. İmza programında Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Konya Temsilcisi Ali Doğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu da hazır bulundu.
Mübarek üç aylar vesilesiyle Kur’an’ın daha fazla insan tarafından öğrenilmesi, anlamıyla buluşulması amacıyla “Alo Kur’an Öğreniyorum, Anlamıyla Buluşuyorum” projesinin protokolü Konya Valiliğinde imzalandı.
Protokole Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar imza attı.
İmza protokolünde konuşan Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediyesi ile İl Müftülüğünün imkânlarını bir araya getirerek, insanlara Kur’an-ı Kerimi öğretecek ortamları oluşturma amacı taşıyan projenin hayırlı olmasını temenni etti. İnsanlara dinin doğru öğretilmesini ve Kur’an’ın manasının öğretilmesini önemsediklerini kaydeden Vali Canbolat, “Bu öğretilmediği takdirde dinin başka kaynaklardan, yanlış yerlerden öğretilmesinin sonuçlarının ne olduğunu 15 Temmuz sürecinde gördük. Dinin insanlara doğru anlatılması, Kur’an-ı Kerimin doğru öğretilmesi lazım. Hayırlı hizmete vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın tarihine, geleneklerine, misyonuna uygun çalışmaya hep birlikte yapmaya gayret ettiklerini belirterek, “Konya önemli bir eğitim şehri. Biz de mesleki eğitim faaliyetleri ve Medeniyet Okulu çalışmalarıyla bu yapıya katkı yapıyoruz. İnsanımızın Kur’an ile buluşmasına vesile olmak en büyük ibadettir. Üç ayların başlangıcında böyle anlamlı bir faaliyet gerçekleştirmek bu manaya uygun düşmektedir. Hayırlı olsun” diye konuştu.
İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar ise yapılan araştırmalarda ülkemiz insanının yüzde 94’ünün evinde Kur’an-ı Kerim bulunduğunu ama okumayı bilenlerin sayısının yüzde 40’lar seviyesinde olduğunu vurgulayarak, mübarek üç aylar vesilesiyle, Kur’an okumayı ve anlamıyla buluşmayı bir adım daha ileri taşıyamaya vesile olacak projenin bereketler getirmesini temenni etti.
Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar tarafından imzalanan protokol ile İl Müftülüğünce hazırlanan “Alo Kur’an” eğitim faaliyetlerinde KOMEK binalarının kullanımı, Genç KOMEK Yaz Okulunda, değerler eğitiminin Cami ve Kur’an kurslarında uygulamalarının ve program tanıtımının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması imza altına alındı.
İmza programında Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Konya Temsilcisi Ali Doğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu da hazır bulundu.

1c251549-19ec-4c88-9b2d-31f5ab8b0e2c_800x450

Bir yanıt yazın

X