GÜNDÜZ KURSLARIMIZ

GÜNDÜZ KURSLARIMIZ DA EĞİTİM ÖĞRETİM

Sevgili Peygamberimiz ( S.A.V ) ‘in  ‘’Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.’’ Hadis-i Şerif’inin ışığından hareketle ümmetin en hayırlısını yetiştirmek için yola çıkan kursumuz, 1961 yılından bugüne hizmet vermektedir. Rabbimizi ve Efendimizi ‘in hayatını  bilen; Kur’an-ı  Kerim’in verdiği mesajı  kendine vizyon  ve  misyon edinmiş  bir  nesil yetiştirmeyi  hedefleyen  Hacı Hasan Başı  Kur’an  Kursu, bugüne kadar, aralarında birçok müftü, vaiz ve  çeşitli din görevlileri  ve bürokratların  bulunduğu  hafızlar yetiştirmenin haklı  onurunu  taşımaktadır.  Kur’an ve Hafızlık eğitiminin yanı sıra Fıkıh, Siyer gibi birçok ilmi de öğrencilerine sunan Hacı Hasan başı Kur’an Kursu, İslami değerlerle yoğrulmuş bir nesil yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bugüne kadar hem kız hem de erkek çok sayıda hafız yetiştiren kurs, Konya’da ve Türkiye’de tanınmış birçok ismin de bulunduğu binlerce öğrenciyi mezun etmenin haklı gururunu yaşamaktadır.  Mülkiyeti vakıflara ait olan kurs, Karatay Müftülüğü ‘ne bağlıdır.

KURSTA VERİLEN EĞİTİM

Hacı hasan başında yaz kursları, Diyanet’in programı doğrultusunda tecrübeli hocalar nezaretinde gerçekleştirilmektedir. Öğrencilere 25 kişilik sınıflarda 9 hafta boyunca Kur’an, itikat, ibadet, ahlak, siyer ve Hadis ezberleme dersleri verilmektedir. Sine vizyon gösterimi, sınıflar arası bilgi yarışmaları, geziler ve sosyal etkinliklerle öğrenciler hem öğrenmekte hem de tatilin tadını çıkarabilmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Kurslarında İhtiyaç odaklı Projesi kapsamında her yaştan herkese yönelik eğitim verilmektedir. Bu kapsamda Eylül’den itibaren 32 hafta boyunca Eğitim Öğretim devam etmektedir. Öğrencilerimize ve kursiyerlerimize Kur’an, itikat, ibadet, ahlâk, siyer, kıraat, talim ve tecvit dersleri verilmektedir.

SOSYAL AKTİVİTELER

– Profesyonel rehberlik uzmanları, vaiz, eğitimci ve yazarlar, belirli zamanlarda konferanslar düzenleyerek, eğitimde kalitenin artmasına, öğrenci ve öğretmenlerin motivasyonunun yüksek tutulmasına yardımcı olmaktadırlar..

– Kurstan mezun olan öğrencilere İstanbul, Çanakkale ve Bursa’yı kapsayan  gezi imkânı sunulmaktadır.

– Kursta, zengin eser çeşitliliğine sahip kütüphane ve öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebileceği kantin de bulunmaktadır.

1-)Hafta içi her gün saat:08.30 – 12.30 arası ders yapılmaktadır.

2-)4-6 yaş gurubunda eğitim verilmektedir.

3-)Öğleden sonra saat 13.30-17.00 arası eğitim verilmektedir.

Kayıt için kursumuza bizzat gelerek veya telefon ederek başvurabilirsiniz.

Mesai saatleri: 09.00 / 16.00

Tel: 0332 351 4530      web: http://www.hacihasanbasikurankursu.com

NOT: KURSLARIMIZ ÜCRETSİZ OLUP İL VE İLÇE MÜFTÜLÜKLERİMİZE MÜRACAAT EDİLEBİLİR

X