DERNEĞİMİZİN 1. GENEL KURULU
Akşam Kursları Alo Kuran Haberler

DERNEĞİMİZİN 1. GENEL KURULU

Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu ve İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği 1.Genel kurulu üyelerinin katılımı ile yapıldı.Çoğunluğun sağlandığı genel kurulda Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığına Ali KÖRPE Baskan yardımcılığına Abdülkerim YILMAZ üyeliklere Hakkı Hanefi USLU,Halil İbrahim BOZDAĞ,Rüştü YILDIRIM seçildi.
Başkan Ali KÖRPE Türkiyenin sayılı okullarından birisi haline gelen Türk Anadolu Vakfı Hafız Kız Anadolu İmam hatip lisesine Konya dışından ve Konya içinden aşırı talep ve teveccüh nedeniyle kapasitesi tamamen dolmuştur.
2.5 yıldır arsa üretim çalışmalarımız devam etmektedir.Mevcut okulumuza ilave olarak karatay ilçemizde bulunmayan kız yurdu,tüm ülkemizle birlikte Konyamıza verimli,kullanışlı,hafız yetiştirme öğrenimine uygun bir tesis daha kazandıracağız.Konya hayırseverlerimizin desteği ile kısa zamanda bitireceğimize inanıyorum.
Başkan Yardımcımız aynı zamanda Hacı Hasanbaşı Kur’an kursu yöneticisi Abdülkerim yılmaz
Derneğimizin kuruluş amacından bahsederek amel defteri kapanmayan peygamberimiz (sav)’in hadisi şerifin müjdesini naklederek,
Sadaka-i cariye yapanların
Eser bıkanların
İyi evlat yetitirenlerin amel defterleri kapanmacaktır.
Kur’an Kursunun çalışmaları hakkında üyelerimizi bilgilendirerek motivasyon konuşmaları ile katılımcılara teşekkür etti.

X